Blogbiodro rotacja wewnętrzna

Mamy już za sobą kilka fajnych ćwiczeń do mobilizacji stawu biodrowego. Przez cztery poprzednie tygodnie #zostańwdomu pokazywaliśmy Wam program mobilizacji/otwierania sztywnego biodra. Są to bardzo istotne ćwiczenia bo w większości jednak siedzimy w pracy. To powoduje, że stawy biodrowe stopniowo tracą swoje zakresy ruchomości i robią się mniej mobilne. W dobie Pandemii ta ruchomość jeszcze bardziej się zmniejsza bo zdecydowanie mniej się ruszamy, mniej chodzimy. Aktywności są jednak ograniczone, a to nie wpływa dobrze na nasze ciało.

Program mobilizacja biodra

Co tydzień wrzucaliśmy stopniowane trudnością ćwiczenia pozwalające powoli otworzyć staw biodrowy i zwiększyć jego mobilność. Kanał wzbogacił się o cztery filmiki:

Sztywne Biodro cz. I – ćwiczenia wstępne do mobilizacji.

Sztywne Biodro cz.II – Rollowanie i Rozciąganie

Sztywne Biodro cz. III – Rozciąganie i mobilizacja Przywodzicieli

Sztywne Biodro cz. IV – Mobilizacja rotacji zewnętrznej

 

Ćwiczenia, są uporządkowane tak aby progres był jak największy. Dodatkowo kolejność pozwala, żeby ćwiczenia z innych materiałów były możliwe do wykonania. Koniecznie wykonajcie ćwiczenia z wcześniejszego filmu zanim przejdziecie do trudniejszych i bardziej wymagających.

Rotacja Wewnętrzna – istotna dla prawidłowej pracy stawu biodrowego

Dziś mamy materiał z fajnymi ćwiczeniami do mobilizacji rotacji wewnętrznej. Cztery proste ćwiczenia, które możecie wykonać wszędzie. Potrzebne są tylko chęci. Rotacja wewnętrzna jak i rotacja zewnętrzna jest kluczowym zakresem ruchomości dla stawu biodrowego. Nie może jej zabraknąć bo staw będzie pracował w niepełnym wymiarze. a co za tym idzie będzie bardziej obciążał chrząstkę stawową. Koniecznie sprawdźcie kolejny materiał z cyklu Sztywne Biodro.

 

Tak jak wspominaliśmy ćwiczenia są naprawdę proste. Oczywiście każdy z Was zrobi je z innym zakresem ruchomości, dla części juz nawet początek będzie dość trudny i ujawnią się ograniczenia. Dla innych te mobilizacje nie bedą potrzebne bo zakres rotacji będzie bardzo duży. Pamiętajcie aby ćwiczenia robić delikatnie i nie wchodzić w ból. Ma to być w miarę „przyjemne” rozciąganie i mobilizacja. O ile można powiedzieć ze mobilizacja i rozciąganie jest przyjemne :).

 

Wsparcie Naszego Kanału na YouTube – FizjoTerapia HD

Pamiętajcie, że możecie nas wspierać na wiele sposobów. Jeśli chcecie być na bierząco z nowymi materiałami na naszym kanale to serdecznie zapraszamy do subskrybowania naszego kanały FizjoTerapia HD . Koniecznie zostawcie lajka i komentarz pod filmem. To dla nas informacja, że materiał jest oglądany i daje nam to motywacje do działania. Dzielimy się z Wami wiedzą bo bardzo to lubimy. Dajce nam znać jakie Wy macie odczucia 🙂

Jeśli macie jakieś pytania i chcielibyście się z nami skontaktować to piszcie [KONTAKT]. Zawsze jesteśmy chętni do pomocy.

Pozdrawiamy FizjoTerapiaHD