Blogsztywne biodra

To niesamowite jak czas szybko leci podczas akcji #zostańwdomu. Startując z cyklem mobilizacji biodra zatytułowanym „sztywne biodro” postanowiliśmy wrzucać materiały w odstępach tygodniowych. Za nami już dwa tygodnie z mobilizacja, a  Sztywne biodro cz.1 i Sztywne biodro cz. 2 na pewno już znacie. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście to koniecznie nadróbcie materiał !!! Jest to koniecznie aby ćwiczenia z kolejnej części były łatwiejsze do wykonania.

Trzeci weekend z mobilizacją bioder

Przyszedł weekend wiec zgodnie z obietnicą odpalamy kolejną – trzecią część  mobilizacji i otwierania biodra zatytułowaną „Sztywne Biodro – Przywodziciele”. Każdy kolejny etap jest trudniejszy i wymaga od nas większego poświecenia. Mówiąc trudniejszy mógłbym śmiało powiedzieć „boleśniejszy”. Przywodziciele mają to do siebie, że są bardzo często w nadmiernym napięciu, skrócone. Jednym słowem zaniedbane i zapomniane. Trzeba dużo cierpliwości i systematyki aby prezentowane dziś ćwiczenia przynosiły satysfakcję. Dla biodra praca z przywodzicielami to podstawa podstaw. Chcąc nie chcąc musicie zacisnąć zęby i przejść przez ten etap mobilizacji biodra. Efekty gwarantowane, pod warunkiem że będziecie sumiennie wykonywać ćwiczenia.

 

Rozciągamy i rolujemy nasze Przywodziciele

W materiale prezentujemy Wam naprawdę proste i niewymagające góry sprzętu ćwiczenia. Jak już zdążyliście zauważyć zawsze stawiamy na prostotę – najprostsze ćwiczenia są najlepsze. Taka jest nasza filozofia. Warto również dodać, że ćwiczenia są bezpieczne ale trzeba dobrze wysłuchać co do Was mówimy. Dziś mamy dla was po jednym ćwiczeniu statycznego rozciągana dla przywodzicieli długich i krótkich, jedno dynamiczne rozciąganie dla obydwu grup ( z pewnością dla większości będzie ulubionym ) oraz jedno ćwiczenie pokazujące rolowanie przywodzicieli na wałku ( w sumie jedyny specjalistyczny sprzęt jaki będzie wam potrzebny, oczywiście można go zastąpić np butelka 2l wody). Na zakończenie jedno ćwiczenie dla „leniuszków” – również na rozciąganie przywodzicieli.

 

Jedna Uwaga

Wiemy, że wiecie wiec tylko przypomnimy. Zawsze przed jakimkolwiek rozciąganiem dobrze się rozgrzejcie. Pozwoli to na bezpieczne i w miarę przyjemne rozciąganie. Dobra formą rozgrzewki oprócz wszelakich aktywności fizycznych takich jak bieganie jest pokazane w materiale rolowanie. Jeśli już nie będzie żadnej aktywności postarajcie się dobrze popracować na rollerze. Rozciąganie na „sucho” nigdy nie kończy się dobrze !!!

 

Mamy małą prośbę

Bardzo prosimy Was o małą aktywność pod filmikiem na naszym kanale YouTube. Zostawcie koniecznie krótki komentarz, dajcie „like”. To trwa sekundę, a my mamy z tego satysfakcje że ktoś nas ogląda. Daje to nam motywacje do dalszego działania. Dziękujemy z góry i zapraszamy do obejrzenia materiału. Pozdrawiamy FizjoTerapia HD