BlogZgarbiona postawa

Jak skutecznie poprawić swoją postawę i sylwetkę ?

To częste pytanie jakie dostajemy od naszych pacjentów na wizycie w gabinecie.  Odpowiedz nie jest prosta, a droga do wyprostowanej sylwetki dość kręta bo same ćwiczenia nie pomogą. Nie dajcie się zwieść marketingowym hasłom w stylu „Skuteczne ćwiczenia” , ” wyprostowana sylwetka szybko i sprawnie” ,”Pozbądź się wdowiego garbu w 15 minut „itp. Większość tego typu materiałów to zwykła ściema. Można wymyślić setki ćwiczeń na mięśnie pleców, ale są pewne sprawy na które trzeba zwrócić zanim w pierwszej kolejności.  Aby ćwiczenia dawały efekty trzeba przede wszystkim ocenić ruchomość kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym. Ocenić krzywizny kręgosłupa takie jak lordoza szyjna i kifoza piersiowa oraz ocenić  ich sztywność. Cześć osób ma przygarbioną sylwetkę od dziecka za sprawą choroby Choroby Scheuermanna i w takim przypadku większość ćwiczeń domowych bez odpowiedniej fizjoterapii czy terapii manualnej nie będzie dawało efektu. Dlatego tak ważna jest wstępna konsultacja u fizjoterapeuty aby ocenić aktualny stan zainteresowanej osoby.

Anatomia, ale i systematyczność

Oprócz problemów z samą anatomią i przebytymi chorobami musimy również pamiętać o naszej higienie pracy/nauki, ergonomii pracy oraz jak aktywni w ciągu dnia jesteśmy. Podczas całego dnia popełniamy wiele błędów które uniemożliwają uzyskanie wymarzonej postawy ciała. Czas poświęcony na ćwiczenia jest zbyt krótki żeby zrekompensować te błędy i dać dobre efekty !!! Ważna, jak nie najważniejsza jest również systematyczność i motywacja w ćwiczeniach, której niestety dla większości z nas brakuje.
Kilka słów o „złej” ergonomii pracy – Obejrzyj na naszym kanale na YouTube – Fizjoterapia HD
Przesiadujesz wiele godzin przed ekranem komputera? Masz prace siedzącą? Chcesz poprawić swoją przygarbioną i zamknięta sylwetkę? Z pewnością ten materiał jest dla Ciebie !!

 

Eliminuj błędy i działaj skutecznie

Nic się nie zmieni w Twojej postawie jeśli cały czas będziesz popełniać te błędy. Można robić wiele wymyślnych ćwiczeń, ale codzienne złe nawyki bedą skutecznie blokować postępy. Koniecznie obejrzyj ten materiał, zobaczysz co robisz źle i dlaczego Twoja postawa się nie zmienia na lepsze. !! Wystarczy trochę motywacji i systematyczności, a efekty pojawią się bardzo szybko. Powodzenia.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz konsultacji fizjoterapeutycznej, chcesz skorzystać z fizjoterapii, terapii manualnej w naszych gabinetach w Warszawie i Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnego ćwiczenia.