Witamy i zapraszamy do obejrzenia filmu o prowadzeniu karty pacjenta, o tym jak zbierać wywiad i na jakie rzeczy zwrócić uwagę.

Często pomijany temat w codziennej praktyce – tak przynajmniej myślę, sam nie będę pisał, że zawsze notatki zostawiam sobie, ale absolutnie uważam, że tak powinno się robić. To ważne raz przy rewizycie pacjenta, żeby zerknąć co było robione – bo o ile za tydzień czy dwa będziecie pamiętać co robiliście i jakie techniki zastosowaliście, żeby pomóc, to po pół roku uwierzcie mi, że to wszystko się tak zlewa, iż nie jesteście w stanie tego pamiętać. 

Dwa, że jest to podejście profesjonalne i to będzie Was odróżniać od przeciętnych – wkalkulujcie w wizytę 5 min więcej czasu, żeby i przy wywiadzie zapisywać sobie część informacji jak i po wizycie, już po wyjściu pacjenta też dopisać sobie pewne rzeczy.

Trzy – stworzy Wam to pewien zbiór pacjentów z ich danymi i kontaktami, nawet nr telefonu, co pozwoli Wam zawsze na możliwość oddzwonienia lub przypomnienia o pewnych rzeczach jeśli taka potrzeba będzie – uwierzcie mi, że nie raz zapomniałem zapisać sobie w grafiku nr telefonu podczas rejestracji pacjenta i nie mogłem dojść potem do tego nr, albo chciałem pacjentowi coś jeszcze przekazać po wizycie o czym zapomniałem – i co … i nie mogłem.. deprymujące 🙁

Uwarzam też ponad wszystko, że fajnie taki zbiór informacji o pacjentach mieć, bo nigdy nie wiadomo do czego się przydać może w praktyce.

Wzór badania, tenże kwestionariusz, jest do wysłania pocztą każdej osobie ,która Nas o to mailowo poprosi, ze względu na to, że linki internetowe wygasają nie będziemy tego non stop przeklejać. Piszcie a My Wam wyślemy wzór na maila.

 

Pozdrawiamy FizjoTerapia HD