Witajcie w ten piękny długi, czerwcowy weekend.

Myśląc o tym, jaki post dziś zamieścić na forum, wybrałem temat z zeszłego roku, a mianowicie Siłownię Miejską.
Przechodząc w ostatnią niedzielę przez ogromny park zachodni we Wrocławiu, kiedy to byliśmy na spacerze z Naszym małym psim wariatem, moim oczom ukazała się taka o to nowa siłownia miejska. Widać miała niecały sezon, możliwe że od zeszłego roku istnieje w tym miejscu. Dokładnie identyczna siłownia jak na filmie powyżej, jedynie kolorystycznie zamiast żółtych elementów – zielone i szare. Z tego co mogłem się przyglądnąć, ilość i rozmieszczenie maszyn takie samo, więc jak mniemam, produkuje to jedna firma i w całej Polsce wygrywa przetargi na takie miejsca.

Ludzi było trochę, ze względu na to iż pogoda była piękna, ale nie wszystkie maszyny były zajętę. Podtrzymuję to co nagraliśmy z Łukaszem w tym filmie – maszyny są bo są, ale naprawdę ćwiczenie na nich nie ma wiekszego sensu, nie mówiąc o tym iż na niektórych można sobie zrobić zwyczajnie krzywde, jeśli takiej młodej osoby nie bedzie nadzorować ktoś starszy. Rozumiem, że jest to miejsce stworzone po to, żeby spędzić miło czas i dodatkowo zażyć aktywności fizycznej, ale Naszym zdaniem można takie miejsce wyposażyć w maszyny, które spełnią jakąkolwiek rolę w treningu.

Daltego minął rok od nagrania tego materiału, a my nadal zadajemy pytanie – jak takie przetargi są wygrywane, kto projektuje takie miejsca i dlaczego nikt nie zwraca uwagi na takie filmy jak Nasze oraz innych YouTuberów czy trenerów personalnych czy fizjoterapeutów, bo takowych widzieliśmy sporo w internecie ??

Dużo ludzi zwaraca na to uwagę i zarzuca niewłaściwość maszyn w takich miejscach, natomiast ludzie korzystający często są nieświadomi tego, że sprzęt jest jaki jest i może im zaszkodzić. Naprawdę mówię Wam – ludzie siadają często i robią to co można na takiej maszynie wykonać, sądząc że tak ma być. Bo niby skąd mają wiedzieć, że to jest złe. I obserwuję to i w Warszawie i we Wrocławiu. Niestety. Ciężko winić za to ludzi.

Musimy zmieniać stosunek ludzi do takich miejsc nie na niekorzystny, ale na bardziej świadomy w sensie korzystania z nich. I dalej próbować wpływać na to, żeby takie „Siłownie Miejskie” powstawały w innym schemacie.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do dyskusji pod tematem 🙂

Zespół FizjoTerapia HD