Witajcie serdecznie !!!

Nam już niedługo zbliża sie upragniony urlop – sierpień mamy w rozjazdach, ale na razie staramy się dla Was nagrywac i opisywać pewne rzeczy tak jak to czynimy teraz.

Chcieliśmy krótko przedstawić fajną i bardzo prostą aplikację, która wyszła spod ręki Wydawnictwa PZWL, a mianowicie apka o terapii punktów spustowych. 

LINK:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mtm.triggerpointsmaterialpaid

W opisie apki znajdziemy między innymi takie informacje:

„W aplikacji znajdziesz:
49 punktów spustowych wraz z obszarem promieniowania bólu i dodatkowo 50 rycin mięśni.
Zapoznaj się również z filmami przedstawiającymi testy kliniczne w podziale na poszczególne części ciała.
Zaufaj wiedzy i doświadczeniu wiedzy Wydawnictwa Lekarskiego PZWL i już dziś pobierz aplikację Trigger Points Punkty Spustowe.”

I rzeczywiście jest to dość prosta i czytelna aplikacja, w której każdy się połapie jeśli używa na codzień telefonu dotykowego. Musimy za nią zapłacić 6,15zł, ale w zamian za to oprócz aplikacji dostajemy darmowy dostęp do filmów z testami klinicznymi (86 dokładnie) na stronie PZWL-u.

Sama aplikacja to podstawa podstaw myślę dla każdego Fizjo. Oczywiście większość z Nas korzysta z książek, szkoleń czy też skryptów z zakresu terapii punktów spustowych. Tym nie mniej, jesli jesteśmy posiadaczami telefonów dotykowych z systemem Androida (miejmy nadzieję, że na iOS też wyjdzie wersja) to można sobie pozwolić na wydatek rzędu trochę ponad 6zł, żeby taki materiał informacyjny mieć zawsze przy sobie.

Fajnie czasem prezed wizytą pacjenta lub nawet podczas – spojrzeć i przypomnieć sobie występowanie punktu spustowego w danym mięśniu oraz obszar rzutowania bólu przez taki aktywny trigger point. Może czasem chcemy pokazać Pacjentowi na jakim miejscu pracujemy i przede wszystkim po co?? My tak często robimy – czy to na szkielecie czy w atlasie anatomicznym. NaprawdęPacjenci są tym zainteresowani często – spytajcie Ich. Więc idąc z nowymi trendami myślimy, iż warto taką apkę rozważyć na naszym telefonie.

W innych recenzjach opiszemy bardziej zawansowane aplikacje anatomiczne, które pobraliśmy sobie na Nasze systemy iOS.

Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia linku z aplikacją i poczytania o niej więcej.

My na pewno jąpolecamy jako bazową aplikację dla każdego Fizjo, który może sobie na nią pozwolić.

 

Pozdrawiamy serdecznie – zespół FizjoTerapia HD 🙂