O mnie

FizjoTerapia HD WROCŁAW

Tomasz Fijołek

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Tytuł ten uzyskałem w 2011 roku, natomiast przygodę z dodatkowym kształceniem sie w zawodzie Fizjoterapeuty rozpocząłem już na studiach licencjackich. Chęć niesienia pomocy ludziom i jak najefektywniejszej pracy z ludzkim ciałem popchnęła mnie w kierunku terapii manualnej.

Do dziś dnia zgłębiam jej tajniki na szkoleniach z zakresu OMT (Ortopedycznej Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT), kształcąc sie także w innych kierunkach i odłamach fizjoterapii.


Jestem zapalonym gadżeciarzem, fanem nadgryzionego jabłka w każdej postaci. Oglądanie sportu i granie na konsoli to rzeczy, które w wolnej chwili nie są mi obce.

Jednak najczęściej wcześniej przewertuję jakąś fizjoksiążkę, bo na zwykłe nie ma czasu :)
Także jak widać nie tylko pracą człowiek żyje i trzeba też znaleźć w tym świecie więcej czasu dla siebie i bliskich.
Czego sobie i Wam życzę :)

Partnerzy:

Adres

ul. Hubska 96/100, 50-502 Wrocław

Budynek "ELWAT", pomiędzy marketem LIDL a SIMPLY
II piętro, pokój 224 (dostępna winda)

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek: 8:00-21:00,
Sobota: 8:00 - 13:00

Cennik

Diagnostyka + Terapia Manualna/Suche Igłowanie/
Kinesio/Kinematic Taping - 130zł

Medyczny Trening Terapeutyczny
(zajęcia funkcjonalne na siłowni) - 130zł

Diagnostyka + Kinesio/Kinematic Taping - 50zł

Wizyta domowa - 150zł

Szybki kontakt

tel. +48 660 40 65 64

e-mail: 
tomek@fizjoterapiahd.pl

Umów wizytę on-line

Tomasz Fijołek - ZnanyLekarz.pl

Jak do mnie trafić?

Terapia

Skutecznie przeprowadzamy terapię w m.in. następujących schorzeniach:
 • kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa i ramienna, zmiany zwyrodnieniowe, cierpnięcia, mrowienia, drętwienia palców ręki lub stóp, bóle/zawroty głowy, uraz biczowy kręgosłupa szyjnego po wypadkach komunikacyjnych - whiplash, zespół górnego otworu klatki piersiowej),
 • dysfunkcjach tkanek miękkich - bóle mięśniowe, zmęczeniowe, terapia punktów spustowych, ograniczenia zakresu ruchomości,
 • dysfunkcji kończyny górnej (łokieć golfisty i tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, ograniczenia zakresów ruchu, zespół bolesnego i zamrożonego barku, niestabilność barku),
 • obręczy barkowej (bóle karku, bóle mięśni obręczy barkowej),
 • w problemach wisceralnych, narządów wewnętrznych
 • stawów biodrowych, kolanowych, skokowych (bóle biodra, kolana, kostki),
 • ograniczeniach zakresów ruchu w stawach po różnego rodzaju złamaniach, urazach, zwichnięciach,
 • rehabilitacja pourazowa - po złamaniach, rekonstrukcjach więzadeł kolanowych, ścięgna Achillesa, endoprotezach kolana i biodra,
 • stawów skroniowo-żuchwowych,
 • wadach postawy,
 • pooperacyjnych

Kilka słów o metodach leczenia

Ortopedyczna Terapia Manualna według Kaltenborna i Evjentha

Ortopedyczna Terapia Manualna jest specjalistyczną dziedziną fizjoterapii stosowaną w leczeniu dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, która opiera się na wiedzy klinicznej i zastosowaniu wysko-wyspecjalizowanego podejścia terapeutycznego z udziałem technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych. Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha opiera się na kompleksowej analizie biomechanicznej i funkcjonalnej stanu pacjenta. Schemat badania pacjenta jest bardzo szczegółowy i pozwala na postawienie wstępnej diagnozy, którą potwierdza się lub zmienia na podstawie dalszego testowania pacjenta - dzięki temu dobierana jest odpowiednia forma leczenia. Leczeniu poddawane są nie tylko elementy bierne stawu, ale także czynne - mięśnie, nerwy, kości.

Technikami terapeutycznymi wykorzystywanymi w metodzie Kaltenborna i Evjentha są:

 • masaż poprzeczny, funkcyjny, rozciąganie mięśni - terapia tkanek miękkich,
 • mobilizacja (trakcyjna lub ślizgowa), manipulacja - ograniczenie zakresu ruchu\w stawie (hypomobilność),
 • neuromobilizacja ślizgowa lub napięciowa - przywrócenie prawidłowej ruchomości nerwów.

Integralną częścią terapii jest profilaktyka pacjenta, czyli czas w którym pacjent sam musi zadbać o utrzymanie rezultatów terapii. Składają się na to ćwiczenia, które pacjent wykonuje sam w domu/pracy.

Suche Igłowanie (Dry Needling)

To zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł do suchego igłowania, o różnych wymiarach
(od 15 do nawet 125mm). Igłowanie ma za zadanie zlikwidować mięśnio-powięziowy punkt spustowy (MPPS) poprzez uwolnienie/rozbicie jonów wapniowych, które w jego obrębie są nagromadzone. Punkty takie znajdują się często w brzuścach mięśnia, na przebiegu jego ścięgien czy w powięzi. Suche igłowanie jest bardzo skuteczną i wbrew pozorom raczej niebolseną techniką skutecznej pracy z punktami maksymalnie bolesnymi w Naszych mięśniach. 
Polecana szczególnie przy ostrych bólach mięśniowych i zablokowaniach jak i przy bardziej przewlekłych, chronicznych przypadkach.

Neurodynamika wg Shacklocka (Neurodynamic Solutions)

Metoda terapii polegająca na pracy z układem nerwowym w celu normalizacji jego zaburzeń pod różnym kątem. Bardzo dobrze sprawdza się w pracy z problemami z "ostrym dyskiem" czy stanami zapalnymi w obrębie korzeni nerwowych czy samych nerwów jak również przy problemach z zaburzonym ślizgiem nerwu, problemach z tkankami, które mogą go ograniczać.

Jednym słowem zbiór technik i protokołów postępowania przez lata doskonalony przez twórcę Michaela Shacklocka, bardzo dobrze sprawdzający się w przypadków pacjentów z problemami neurologicznymi (rwy kulszowe, ramienne, gruszkowate, cieśni nadgarstka, zespoły mięśnia odwracacza, problemy neurologiczne w obrębie stopy).

Haczykowanie

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej. Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy, ale także w walce z bólem na codzień u pacjentów amatorów sportu czy też nie uprawiających żadnych dyscyplin. Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.

Medyczny Trening Terapeutyczny

Medyczny Trening Terapeutyczny jest metodą indywidualnego treningu fizycznego osób z dolegliwościami zdrowotnymi. Przedstawia specyfikę konkretnych schorzeń oraz pozwala na odpowiednie przygotowanie programu treningowego i właściwy dobór obciążeń wysiłkowych. Pozwala na pracę z osobami z dolegliwościami kardiologicznymi (np. po zawale serca), ortopedycznymi (bóle kręgosłupa, skolioza, powrót do sprawności po załamaniach, zwichnięciach, zerwaniu więzadeł krzyżowych), metabolicznymi (otyłość) i in. Jest pomostem pomiędzy treningiem fizycznym a fizjoterapią. Przeprowadzam kompleksową rehabilitację pourazową po różnego rodzaju złamaniach, rekonstrukcjach więzadeł (np. stawu kolanowego), ścięgna Achillesa, endoprotezach stawu kolanowego i biodrowego, zwichnięciach/skręceniach stawu skokowego. Rehabilitacja podzielona jest, według potrzeb, na dni zabiegowe realizowane przez konkretny czas, pozwalający na przebudowę i regenerację okolicy objętej leczeniem. W celu optymalnego leczenia wykorzystuję wszystkie dostępne najnowsze metody fizjoterapii, aby proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo.
Dysponuję trenażerami równowagi, materaci, matami, różnego rodzaju piłkami i innym sprzętem potrzebnym, żeby przywracać utracone funkcje.

Kinesiotaping/ Kinematic Taping

Kinesiotaping jest jedną z najnowszych i najszybciej rozwijających się metod fizjoterapii. Do niedawna stosowana była głównie w sporcie, w celu ograniczenia ilości kontuzji występujących u zawodników, lub jako terapia wspomagająca w leczeniu urazów. Obecnie ma ona zastosowanie praktycznie przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego.

Działanie:
Redukcja bólu, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa funkcji grup mięśniowych nadmiernie rozciągniętych oraz zwiększenie zakresu ruchu. Technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez usprawnienie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą.

Wskazania:
Bóle kręgosłupa i stawów, bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa), paluch koślawy, stan po skręceniach i zwichnięciach stawów, uszkodzenie mięśni, więzadeł, dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa, usprawnienie procesów gojenia po urazach i operacjach (np.: po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, lub szyciu ścięgna Achillesa), korekcja wad postawy (skolioza), podniesienie sprawności i wydolności, a także zmniejszenie ryzyka kontuzji, podczas uprawiania sportu.

Terapia Wisceralna

Metoda polegająca na badaniu a potem na leczeniu zaburzeń wynikających często z problemów z narządami wewnętrznymi, takimi jak nieprawidłowe ustawienie wątroby, jelit, zaburzenia dwunastnicy czy żołądka. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to czarną magią :) ale pomyślmy czy kiedyś mieliśmy problemy w obrębie Naszego ciała nie będące skutkiem żadnego przeciążenia, urazu itp., ot po prostu pojawiły się któregoś pięknego dnia rano ?? Pewnie tak. I to może być problem wisceralny a My mamy skuteczne manualne narzędzia, aby to sprawdzić :)

Kontakt

Fizjoterpia HD Wrocław Tomasz Fijołek
tel. +48 660 40 65 64
@: tomek@fizjoterapiahd.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. FizjoTerapiaHD 2017. Projekt i wykonanie: web-projects.pl

Powrót do góry