O mnie

FizjoTerapia HD WARSZAWA

Łukasz Kłos

Jestem Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tytuł magistra na tej uczelni uzyskałem w 2010 roku. Swoją przygodę z fizjoterapią zacząłem jeszcze przed studiami kiedy uczęszczałem zaraz po szkole średniej do Studium Medycznego o takim samym profilu - Fizjoterapia.


Fascynacja ludzkim ciałem i jego doskonałość sprawiły, że ciągłe kształcenie i zdobywanie kolejnych umiejętności jako terapeuta manualny stały się przyjemnością a nie obowiązkiem a praca w zawodzie jest moją największą pasja.  

Zaraz po skończeniu studiów podjąłem pracę i po dziś dzień nieprzerwalnie praktykuję i zdobywam doświadczenie zawodowe. Obecnie prowadzę własny gabinet w Warszawie i poprzez kolejne cykle szkoleń w Ortopedycznej Terapii Manualnej dokładam wszelkich starań aby świadczone prze mnie usługi były na najwyższym poziomie.  

Poza terapią manualną i fizjoterapią w wolnych chwilach biegam na różnych dystansach, dobiegłem aż do królewskiego dystansu Maratonu, także dobrze wiem z czym mogą zmagać się biegacze długodystansowi i jak im pomóc.

Partnerzy:

Adres

ul. Mielczarskiego 3
(lokal usługowy na rogu bloku)
02-798 Warszawa

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek: 7:00-20:00,
Sobota: 8:00 - 13:00 (nie każda)

Cennik

Diagnostyka + Terapia Manualna - 140 zł
Suche Igłowanie - 150zł
Kinesio / Kinematic Taping - 45 zł


Szybki kontakt

tel. +48 602 364 305

e-mail: lukasz@fizjoterapiahd.pl

Umów wizytę on-line

Łukasz Kłos - ZnanyLekarz.pl

Jak do mnie trafić?

Terapia

Skutecznie przeprowadzamy terapię w m.in. następujących schorzeniach:
 • kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa i ramienna, zmiany zwyrodnieniowe, cierpnięcia, mrowienia, drętwienia palców ręki lub stóp, bóle/zawroty głowy, uraz biczowy kręgosłupa szyjnego po wypadkach komunikacyjnych - whiplash, zespół górnego otworu klatki piersiowej),
 • dysfunkcjach tkanek miękkich - bóle mięśniowe, zmęczeniowe, terapia punktów spustowych, ograniczenia zakresu ruchomości,
 • dysfunkcji kończyny górnej (łokieć golfisty i tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, ograniczenia zakresów ruchu, zespół bolesnego i zamrożonego barku, niestabilność barku),
 • obręczy barkowej (bóle karku, bóle mięśni obręczy barkowej),
 • stawów biodrowych, kolanowych, skokowych (bóle biodra, kolana, kostki),
 • ograniczeniach zakresów ruchu w stawach po różnego rodzaju złamaniach, urazach, zwichnięciach,
 • rehabilitacja pourazowa - po złamaniach, rekonstrukcjach więzadeł kolanowych, ścięgna Achillesa, endoprotezach kolana i biodra,
 • stawów skroniowo-żuchwowych,
 • wadach postawy,
 • pooperacyjnych

Kilka słów o metodach leczenia

Ortopedyczna Terapia Manualna według Kaltenborna i Evjentha

Ortopedyczna Terapia Manualna jest specjalistyczną dziedziną fizjoterapii stosowaną w leczeniu dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, która opiera się na wiedzy klinicznej i zastosowaniu wysko-wyspecjalizowanego podejścia terapeutycznego z udziałem technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych. Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha opiera się na kompleksowej analizie biomechanicznej i funkcjonalnej stanu pacjenta. Schemat badania pacjenta jest bardzo szczegółowy i pozwala na postawienie wstępnej diagnozy, którą potwierdza się lub zmienia na podstawie dalszego testowania pacjenta - dzięki temu dobierana jest odpowiednia forma leczenia. Leczeniu poddawane są nie tylko elementy bierne stawu, ale także czynne - mięśnie, nerwy, kości.

Technikami terapeutycznymi wykorzystywanymi w metodzie Kaltenborna i Evjentha są:

 • masaż poprzeczny, funkcyjny, rozciąganie mięśni - terapia tkanek miękkich,
 • mobilizacja (trakcyjna lub ślizgowa), manipulacja - ograniczenie zakresu ruchu\w stawie (hypomobilność),
 • neuromobilizacja ślizgowa lub napięciowa - przywrócenie prawidłowej ruchomości nerwów.

Integralną częścią terapii jest profilaktyka pacjenta, czyli czas w którym pacjent sam musi zadbać o utrzymanie rezultatów terapii. Składają się na to ćwiczenia, które pacjent wykonuje sam w domu/pracy.

Suche Igłowanie (Dry Needling)

To zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł do suchego igłowania, o różnych wymiarach 
(od 15 do nawet 125mm). Igłowanie ma za zadanie zlikwidować mięśnio-powięziowy punkt spustowy (MPPS) poprzez uwolnienie/rozbicie jonów wapniowych, które w jego obrębie są nagromadzone. Punkty takie znajdują się często w brzuścach mięśnia, na przebiegu jego ścięgien czy w powięzi. Suche igłowanie jest bardzo skuteczną i wbrew pozorom raczej niebolseną techniką skutecznej pracy z punktami maksymalnie bolesnymi w Naszych mięśniach. 
Polecana szczególnie przy ostrych bólach mięśniowych i zablokowaniach jak i przy bardziej przewlekłych, chronicznych przypadkach.

PNF (Proproceptiv Neuromuscular Facilitation) - torowanie nerwowo-mięśniowe

Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Jakże często zapominamy o tym w naszej codziennej praktyce. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań. Chory powinien być partnerem fizjoterapeuty, określającym zakres i granice działania. To on ustala cele terapii. Terapeuta ma w tym wypadku rolę doradczą. Dzięki takiemu podejściu chory nawet z dużą dysfunkcją zachowuje dobrą motywację i jest pozytywnie nastawiony do współpracy z terapeutą.

Neurodynamika wg Shacklocka (Neurodynamic Solutions)

Metoda terapii polegająca na pracy z układem nerwowym w celu normalizacji jego zaburzeń pod różnym kątem. Bardzo dobrze sprawdza się w pracy z problemami z "ostrym dyskiem" czy stanami zapalnymi w obrębie korzeni nerwowych czy samych nerwów jak również przy problemach z zaburzonym ślizgiem nerwu, problemach z tkankami, które mogą go ograniczać.

Jednym słowem zbiór technik i protokołów postępowania przez lata doskonalony przez twórcę Michaela Shacklocka, bardzo dobrze sprawdzający się w przypadków pacjentów z problemami neurologicznymi (rwy kulszowe, ramienne, gruszkowate, cieśni nadgarstka, zespoły mięśnia odwracacza, problemy neurologiczne w obrębie stopy).

Haczykowanie

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej. Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy, ale także w walce z bólem na codzień u pacjentów amatorów sportu czy też nie uprawiających żadnych dyscyplin. Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.

Medyczny Trening Terapeutyczny

Medyczny Trening Terapeutyczny jest metodą indywidualnego treningu fizycznego osób z dolegliwościami zdrowotnymi. Przedstawia specyfikę konkretnych schorzeń oraz pozwala na odpowiednie przygotowanie programu treningowego i właściwy dobór obciążeń wysiłkowych. Pozwala na pracę z osobami z dolegliwościami kardiologicznymi (np. po zawale serca), ortopedycznymi (bóle kręgosłupa, skolioza, powrót do sprawności po załamaniach, zwichnięciach, zerwaniu więzadeł krzyżowych), metabolicznymi (otyłość) i in. Jest pomostem pomiędzy treningiem fizycznym a fizjoterapią. Przeprowadzam kompleksową rehabilitację pourazową po różnego rodzaju złamaniach, rekonstrukcjach więzadeł (np. stawu kolanowego), ścięgna Achillesa, endoprotezach stawu kolanowego i biodrowego, zwichnięciach/skręceniach stawu skokowego. Rehabilitacja podzielona jest, według potrzeb, na dni zabiegowe realizowane przez konkretny czas, pozwalający na przebudowę i regenerację okolicy objętej leczeniem. W celu optymalnego leczenia wykorzystuję wszystkie dostępne najnowsze metody fizjoterapii, aby proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo.
Dysponuję trenażerami równowagi, materaci, matami, różnego rodzaju piłkami i innym sprzętem potrzebnym, żeby przywracać utracone funkcje.

Kinesiotaping

Kinesiotaping jest jedną z najnowszych i najszybciej rozwijających się metod fizjoterapii. Do niedawna stosowana była głównie w sporcie, w celu ograniczenia ilości kontuzji występujących u zawodników, lub jako terapia wspomagająca w leczeniu urazów. Obecnie ma ona zastosowanie praktycznie przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego.

Działanie:
Redukcja bólu, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa funkcji grup mięśniowych nadmiernie rozciągniętych oraz zwiększenie zakresu ruchu. Technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez usprawnienie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą.

Wskazania:
Bóle kręgosłupa i stawów, bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa), paluch koślawy, stan po skręceniach i zwichnięciach stawów, uszkodzenie mięśni, więzadeł, dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa, usprawnienie procesów gojenia po urazach i operacjach (np.: po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, lub szyciu ścięgna Achillesa), korekcja wad postawy (skolioza), podniesienie sprawności i wydolności, a także zmniejszenie ryzyka kontuzji, podczas uprawiania sportu.

Terapia Wisceralna

Metoda polegająca na badaniu a potem na leczeniu zaburzeń wynikających często z problemów z narządami wewnętrznymi, takimi jak nieprawidłowe ustawienie wątroby, jelit, zaburzenia dwunastnicy czy żołądka. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to czarną magią :) ale pomyślmy czy kiedyś mieliśmy problemy w obrębie Naszego ciała nie będące skutkiem żadnego przeciążenia, urazu itp., ot po prostu pojawiły się któregoś pięknego dnia rano ?? Pewnie tak. I to może być problem wisceralny a My mamy skuteczne manualne narzędzia, aby to sprawdzić :)

Kontakt

FizjoTerapia HD Warszawa Łukasz Kłos
tel. +48 602 364 305
@: lukasz@fizjoterapiahd.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. FizjoTerapiaHD 2017. Projekt i wykonanie: web-projects.pl

Powrót do góry