Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania lub wątpliwości? Przygotowaliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi na nie.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienie to skontaktuj się z nami.

Sposób postępowania rehabilitacyjnego przy konkretnym problemie nie jest sztywny dla wszystkich pacjentów i wymaga indywidualnego podejścia. Przykładowo dana technika dla jednego pacjenta będzie pomagała a dla drugiego szkodziła, dodatkowo poza specyficznymi objawami dla danej jednostki chorobowej mogą występować inne niespecyficzne objawy świadczące o dodatkowych problemach danego pacjenta. Proszę pamiętać, że podstawą dobrej rehabilitacji jest dobra diagnostyka i badanie manualne pacjenta.

Tak mamy w ofercie wizyty w domu pacjenta, przyjeżdżamy z własnym stołem do terapii i dodatkowymi akcesoriami w zależności od potrzeb pacjenta. Cena usługi jest w takim przypadku odpowiednio wyższa i wynika z dojazdu do pacjenta i kosztami z tym związanymi.

Cena terapii jest adekwatna do wkładu Naszej pracy i wykształcenia i nie podlega zmianie. Wraz z przeprowadzoną terapia jesteśmy także do Państwa dyspozycji odnośnie pytań, prowadzimy Państwa kartę, więc wszystko co do tej pory zostało wykonane jest w niej zawarte. Wszystko to składa się na cenę wizyty w Naszych gabinetach.

Jesteśmy mgr fizjoterapii, dyplomowanymi terapeutami manualnymi MT po egzaminie uwierzytelniającym, a obecnie w czasie kształcenia na terapeutów OMT w zaawansowanym cyklu szkolenia. Pracujemy z Pacjentami już od ponad 7 lat. Nasza terapia jest skuteczna, co potwierdzają komentarze Naszych Pacjentów (znanylekarz.pl).

Terminy dostępne są w biskich odstępach i nie trzeba czekać na rehabilitację. Wszystko można sprawdzić na naszych profilach w serwisie znanylekarz.pl

Nie – pracujemy jedynie prywatnie i kompleksowo.

Wszystkie wskazówki znajdują się dziale Informacje. Nasze placówki znajdują się we Wrocławiu oraz w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.

Nasze ulubione pytanie – to może być sto różnych rzeczy. Jeśli leczenie ma być odpowiednie i skuteczne, muszę zbadać tą okolicę i być może sąsiednie i postawić diagnozę, a do niej dobrać odpowiednie leczenie. Leczeniem przez telefon się nie zajmujemy.

Tego nie wiem, dopóki nie przeprowadzę badania wstępnego i nie postawię diagnozy. Najczęściej pracujemy z Pacjentami na 2-3 sesjach w odstępie np. tygodniowym, choć nie jest to regułą. Czasem wystarczy jedno spotkanie – to kwestia bardzo indywidualna.

Kinematic Taping to przede wszystkim uzupełnienie leczenia. Zastosowanie ma w „doleczaniu” dysfunkcji układu mięśniowego, stawowego i nerwowego. Daje najlepsze rezultaty w połączeniu z technikami stosowanymi w Ortopedycznej Terapii Manualnej oraz ćwiczeniami. Plastrów nie stosuje się zamiast fizjoterapii czy ćwiczeń.

Kinematic Taping powstał na bazie kilku metod. Jedna z nich to najbardziej rozpoznawalny sposób przyklejania plastrów elastycznych zwany Kinezjo Taping’iem wymyślony przez Kenzo Kase – chiropraktyka i kinezjologa. Inspiracją był też sposób stosowania zgodny z kryteriami OMT sztywnych plastrów przez australijską fizjoterapeutkę Jenny McConnell. Używała ich w leczeniu bólu przedniego przedziału kolana oraz dysfunkcjach stawu ramiennego. John Langendoen „wyciągnął” to co najlepsze z obu metod i uzupełnił o wiedzę z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej. W taki oto sposób powstałazintegrowana z OMT metoda przyklejania plastrów elastycznych Kinematic Taping.

Kinesiotaping jest jedną z najnowszych i najszybciej rozwijających się metod fizjoterapii. Do niedawna stosowana była głównie w sporcie, w celu ograniczenia ilości kontuzji występujących u zawodników, lub jako terapia wspomagająca w leczeniu urazów. Obecnie ma ona zastosowanie praktycznie przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego.
W metodzie tej narzędziami są specjalne plastry, Kinesio Tex™. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do parametrów skóry, nie zawierający leków, nie zawierający latexu, odporny na działanie wody (możliwość kąpieli), umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Przede wszystkim dobry humor i chęć współpracy, bo Pacjent który nie chce się wyleczyć i współpracować nie jest Pacjentem, któremu można za bardzo pomóc. Oprócz tego, warto zabrać jakiś sportowy strój (żeby nie krępował ruchów podczas badania) oraz zmienne obuwie, np. klapki lub buty sportowe. Jeśli dysponujemy badaniami obrazowymi, takimi jak MRI, TK, USG lub RTG czy innymi, jak najbardziej warto je zabrać ze sobą.

Medyczny trening terapeutyczny to trening, który przeprowadza się z Pacjentem kwalifikującym się do rozpisania mu ćwiczeń, w celu kompleksowego usprawniania jego problemu. Ćwiczenia dobiera się indywidualnie, do schorzenia. Często stosowany po rekonstrukcjach więzadeł, wymianach bioder na endoprotezy, zerwaniach ścięgna Achillesa itp. Poprzedzony jest zabiegiem terapii manualnej, o której więcej w punkcie drugim.

Wizyta trwa około 40 minut. Plus minus oczywiście, ze względu na to, że każdy Pacjent przychodzi z innym problemem. Dlatego też może trwać 40 min jak i 75 minut. Wizyta na terapię manualną + medyczny trening terapeutyczny to czas około 90 minut.

Terapia manualna jak już wyjaśniono w pierwszym pytaniu to najprościej mówiąc zbiór technik, które terapeuta wykorzystuje do leczenia pacjenta po uprzednim badaniu kontrolnym, wywiadzie i zapoznaniu się z dokumentacją. Mogą dotyczyć różnych aspektów ciała – mięśni, stawów, układu nerwowego i wielu innych.

Nie zajmujemy się stricte masażem klasycznym podczas zabiegu terapii manualnej. Wizyta polega na zebraniu wywiadu, zapoznaniu się z ewentualną dokumentacją pacjenta oraz badaniem wstępnym w celu postawienia diagnozy. Potem wykorzystując techniki terapii manualnej, dobieramy je pod kątem urazu – na tkanki miękkie (mięśnie), na układ kostno-stawowy (mobilizacje, manipulacje), nerwowy (neuromobilizacje).

Potrzebujesz naszej pomocy?

Sukces naszej terapii tkwi w prawidłowej diagnozie i kompleksowym leczeniu każdego pacjenta.